Jak wyznaczyć trasę przejazdu robota. Jak może zrobić to najkrótsza drogą i najszybciej? Na kółku zmagaliśmy się z takimi zadaniami.

wyznaczanie trasy przejazdu robotawyznaczanie trasy przejazdu robotawyznaczanie trasy przejazdu robotawyznaczanie trasy przejazdu robota

BeCreo jest modułowym zestawem do nauki podstaw programowania, robotyki oraz mechatroniki. Dzięki BeCreo uczniowie będą mogli wykonać niesamowite projekty, spędzając wiele godzin na wspólnej, kreatywnej zabawie i nauce, opartej o koncepcję STEAM. Zestaw ten pozwoli uczniom rozwijać umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, uczyć się współpracy oraz twórczego wykorzystywania nowoczesnych technologii, programowania do rozwiązywania skomplikowanych, praktycznych problemów w otoczeniu człowieka oraz rozwijać intuicję algorytmiczną.

BreoCreo - ArduinoBreoCreo - ArduinoBreoCreo - ArduinoBreoCreo - Arduino

SkriBot to zestaw do robotyki dla szkół pozwalający na samodzielne stworzenie robota edukacyjnego krok po kroku. SkriBot to nie tylko robot do programowania, edukacja zaczyna się na etapie budowania go od zera. Dzięki technologii Skriware zarówno nauczyciele jak i uczniowie poznają podstawy mechaniki i elektroniki.

SkriBoty w akcjiSkriBoty w akcjiSkriBoty w akcjiSkriBoty w akcji

W Czwórce gościliśmy przedszkolaków na Drzwiach Otwartych Szkoły i oczywiście pokazaliśmy nasz sprzęt uzyskany z programu Laboratoria Przyszłości!

Drzwi Otwarte SzkołyDrzwi Otwarte SzkołyDrzwi Otwarte SzkołyDrzwi Otwarte SzkołyDrzwi Otwarte Szkoły

Laboratorium Przyszłości pomaga chronić swoją własność,
dlatego uczniowie skorzystali i wykonali sejf.

Drukowanie 3D polega na produkcji fizycznych obiektów 3D na podstawie wzorców cyfrowych. Dzięki urządzeniu możliwe jest stworzenie trójwymiarowej formy wydruku z niezwykłą precyzją. Przedmioty tworzone są z surowców tzw. filamentów. Na kółku komputerowym, uczniowie najpierw zaprojektowali w programie Tinkercad ozdoby świąteczne. Następnie wydrukowali je w drukarce 3D, by na koniec je pomalować.

Druk 3DDruk 3DDruk 3DDruk 3D