bibliotekarz Agata Świadek

środa - 8.00 – 14.00
czwartek - 9.30 – 15.30
piątek - 8.00 – 14.00

Księgozbiór naszej szkolnej biblioteki liczy ponad  6000 woluminów. Dostosowany jest do potrzeb uczniów i nauczycieli. Gromadzone są lektury szkolne literatura piękna, książki popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie zbiory multimedialne.

W bibliotece szkolnej rodzice uczniów naszej szkoły mogą wypożyczyć następujące pozycje książkowe:

1. Foster W. Cline – Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności. Miłość i logika.
  2. Becky A.Bailey – Łatwo kochać, trudno dyscyplinować.
  3. Robert J. Mackenzie – Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić? Jasne reguły pomagają wychowywać. Łagodnie, konsekwentnie, z szacunkiem.
  4. Claire Grand - Autyzm i zespół Aspergera.
  5. Stephen James, David Thomas – Dzikie stwory. Sztuka wychowania chłopców. Praktyczny poradnik pozwalający zrozumieć serce, umysł i zachowanie chłopca w wieku od 2 do 22 lat.
  6. Patricia O. Quinn, Judith M. Stern – Włączyć hamulce. Poradnik dla dzieci młodzieży z ADHD.
  7. Martin L. Kutcher – Naucz się żyć z ADHD. Poradnik dla rodziców i nauczycieli.
  8. Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula – Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna. Niezbędnik dla rodziców, nauczycieli i terapeutów.
  9. David Pentecost – Wychować dziecko z ADD i ADHD. Praktyczne strategie opanowania trudnych zachowań dzieci z ADD i ADHD.
  10. Wokół dysleksji. Co warto wiedzieć o dysleksji i nowoczesnych sposobach przeciwdziałania jej. Pod redakcją naukową Zofii Pomirskiej.
  11. Natalia Minge, Krzysztof Minge- Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?
  12. Boris Brett – Bajki które leczą. (cz. 1 i 2).
  13. Terapia rozwijająca i uspokajająca dla dzieci.
  14. Katarzyna Mitros – Urodzony matematyk. Zabawy rozwijające zdolności umysłowe najmłodszych.
  15. Małgorzata Małyska – Twoje dziecko mistrzem w czytaniu, ćwiczenia i zabawy.
  16. Janina Mickiewicz – Ćwiczenia ułatwiające naukę czytania i pisania, dla uczniów klas młodszych.
  17. Szkoła bez lęku. Profesjonalne, sprawdzone i pełne optymizmu wsparcie w trudach wychowania.