Prosimy Was - głosujcie na nasz projekt - na  Siłownię pod chmurką!

Projekt zakłada utworzenie siłowni zewnętrznej złożonej z 10 stanowisk, obejmujących urządzenia do treningu siłowego oraz do ćwiczeń usprawniających koordynację i wytrzymałość. Z urządzeń będą mogły korzystać osoby bez względu na płeć, wiek i stopień wytrenowania organizmu.

kliknij

Cel realizacji zadania Teren przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmnie stanowi centrum sportu i rekreacji dla lokalnej społeczności, z inicjatywy której oraz naszych uczniów zrodził się pomysł stworzenia siłowni zewnętrznej.

Istniejące tego typu obiekty na terenie naszego miasta są znacznie oddalone od naszego osiedla. Siłownie plenerowe stanowią ciekawą alternatywę dla dzieci i młodzieży - która spędza zbyt dużo czasu przed komputerem. Od lat w przestrzeni publicznej pojawia się też problem agresywnego zachowania młodzieży oraz wandalizmu. Częstą przyczyną takiego zachowania jest nuda. Siłownie komercyjne zbyt drogie dla młodych ludzi.

Otwarta, nieodpłatna siłownia pomoże ukierunkować zainteresowania młodzieży, rozbudzając zdrową rywalizację sportową i propagując zdrowy tryb życia. Regularny, nawet nieforsowny wysiłek, jest naturalnym sposobem zapobiegania wielu schorzeniom, szczególnie teraz, gdy wiele ludzi prowadzi siedzący tryb życia. Siłownia zlokalizowana w centrum osiedla oraz ogólnie dostępna, stanowić będzie świetne miejsce wypoczynku i rekreacji dla młodzieży, osób starszych, jak i seniorów.
kliknij

Procedury bezpieczeństwa w okresie zagrożenia koronawirusem i chorobą Covid – 19
znajdują sie w zakładce:

Profilaktyka, Covid - 19

Witajcie Drodzy Rodzice!
Pragniemy Państwa poinformować, że 25 sierpnia 2020 r. udostępnimy procedury związane z organizacją bezpiecznego pobytu Waszych dzieci w naszej placówce od 1 września 2020 r.
O wszystkich zmianach, planach będziecie mogli Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej oraz szkolnym facebooku. Pracujemy również nad zmianą organizacji pracy, aby zapewnić bezpieczne warunki pracy dla Waszych dzieci oraz nauczycieli. O wszelkich zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem Librusa, strony internetowej oraz facebooka. Pragnę Państwa również poinformować, że w tym roku nie będzie tradycyjnego rozpoczęcia roku szkolnego ze względu na zachowanie środków ostrożności.
1 września uczniowie będą pracować już zgodnie z planem lekcji. W sprawach, które budzą wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny.

Pozdrawiamy Państwa bardzo serdecznie i życzymy jeszcze dobrego, wakacyjnego wypoczynku.
Anna Kordowska

************************************************************************

Rodzice uczniów klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego

Drodzy Rodzice!
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie spotkań dla uczniów klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego (zerówki) w celu poznania się uczniów i rodziców z wychowawcą klasy oraz wzajemnego poznania się dzieci. Pragniemy tę tradycję podtrzymać, ale również, szczególnie w okresie zagrożenia COVID 19, zadbać o bezpieczeństwo dzieci, Państwa, jako rodziców oraz bezpieczeństwo nauczycieli. Dlatego zapraszamy Was wspólnie z Waszymi pociechami na spotkanie do szkoły z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, m.in. mierzenie temperatury, maseczki, dezynfekcja rąk na wejściu do szkoły i odpowiedni dystans między osobami. Spotkania odbędą się zgodnie z harmonogramem:
godz. 9.00- 10.30 – klasa 1a – wych. pani Beata Nowakowska

godz. 11.00 – 12.30 – klasa 1b – wych. pani Edyta Jaros

28 sierpnia 2020 r. (piątek)
godz. 13.00- 14.30 – oddział przedszkolny (zerówka)
wych. pani Mirosława Madajczyk

Drodzy Państwo, bardzo proszę wstrzymać się z dokonywaniem zakupów dla dziecka tzw. wyprawki do szkoły. Podręczniki dzieci otrzymają w szkole, a o zakresie tzw. wyprawki szkolnej poinformują nauczyciele – wychowawcy podczas spotkań w dniu 28 sierpnia. Nie martwcie się, że nie zdążycie czegokolwiek zakupić. Pierwszy tydzień września będzie najlepszym czasem, aby nauczyciel zaobserwował, co jest dzieciom najbardziej potrzebne. Nikt nie będzie Was ponaglał z zakupami. Zachowajmy spokój!
Na spotkanie przygotujcie sobie Państwo pytania, które chcielibyście zadać nauczycielom, oczywiście pytania związane z organizacją edukacji w naszej placówce.
Pragnę poinformować Państwa również o tym, że nie będzie tradycyjnego rozpoczęcia roku szkolnego. 1 września zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem, który otrzymacie Państwo na spotkaniu.
Tymczasem bardzo serdecznie Państwa i Wasze dzieci serdecznie pozdrawiamy i życzymy dobrego wypoczynku!
Anna Kordowska

zdalna

zdalne 2a

***************************************************************

czworka

*****************************************************************************************

e – dziennik – www.synergia.librus.pl

Zagubiony login i hasło do e-dziennika
można otrzymać w sekretariacie szkoły.