Kalendarium

Kalendarium Roku Szkolnego 2018/2019

1. Organizacja roku szkolnego
3 września 2018 r. – rozpoczęcie roku szkolnego
23 31 grudnia 2018 r. – przerwa świąteczna
14 27 stycznia 2019 r. – ferie zimowe
3 – 5 kwietnia 2019 r. – szkolne rekolekcje wielkopostne –
15 17 kwietnia 2019 r. egzamin ósmoklasisty
18 23 kwietnia 2019 r. – przerwa wielkanocna
29 kwietnia 2019 r. – Święto Szkoły – inna organizacja pracy szkoły
21 czerwca 2019 r. – zakończenie roku szkolnego

2. Podział roku szkolnego
I półrocze 3 września 2018 r. – 31 stycznia 2019 r.
II półrocze – 1 lutego 2019 r. – 22 czerwca 2019 r.

3. Ustawowo dni wolne od zajęć
1 listopada 2018 r. – Wszystkich Świętych
1 stycznia 2019 r. Nowy Rok
1 maja 2019 r. Święto Pracy
3 maja 2019 r. Święto Konstytucji 3 Maja
20 czerwca 2019 r. – Boże Ciało

4. Dodatkowe dni wolne od zajęć
2 listopada 2018 r
15
17 kwietnia 2019 r. dni wolne dla uczniów klas 0-7,
klasy 8 uczestniczą w egzaminie
30 kwietnia 2019 r.
2 maja 2019 r.

 

KALENDARIUM ROKU SZKOLNEGO 2018/19

Termin

Nazwa uroczystości /imprezy

Odpowiedzialni

Wrzesień

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W. Rzepka + Samorząd Uczniowski

Wrzesień

Sprzątanie Świata

A. Jakubowska, B. Zagajewska + wybrani nauczyciele

Wrzesień

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

K. Śliwińska, A. Szpankiewicz, B. Sito, D. Wielachowska, E. Klein-Sankiewicz,

W. Rzepka

Wrzesień

15.09.2017 r. (14.09.)

Międzynarodowy Dzień Kropki

M. Kędzierska, I. Czarnecka + inni nauczyciele

Wrzesień/październik

Dzień Chełmna- gra terenowa .

A. Baryło, A. Tokarczyk, K. Stronikowski, A. Gładkowski

Październik

15.10.2018 r.

Pasowanie klas pierwszych + Dzień Nauczyciela

Wychowawcy klas pierwszych oraz wychowawcy klas trzecich oraz      
A. Gładkowski

Październik

Dzień Papieski

J. Bolt , ks. Andrzej Lemański , P. Stefaniak , J. Gzella

Październik

Konkurs informatyczny „Bóbr”

A. Sitek, J. Bolt

Październik

Światowy Dzień Muzyki

K. Śliwińska, A. Szpankiewicz, B. Sito, D. Wielachowska, A. Gładkowski

Październik

(05.10.2018 r.)

Dzień Uśmiechu

E. Jaros, E. Klein – Sankiewicz

Listopad

08.11.2018 r.

Śniadania daje moc

Koordynator : K. Stronikowski, współodpowiedzialni

wychowawcy klas (chętne klasy młodsze, starsze i oddziały przedszkolne)

Listopad

09.11.2018 r.

Święto Niepodległości

M. Słomka, M. Zagajewska K. Karczmarek, A. Gładkowski

Listopad

Debata oxfordzka

Z. Przystup, A, Baryło, A. Tokarczyk A. Wawroń, K.Karczmarek, J. Bolt,
A. Gładkowski

Listopad

Dzień Pluszowego Misia + Cała Polska Czyta Dzieciom

M. Nowacka, R. Jendrzejewska, B. Sito, M. Tyżaj, D. Wielachowska, K. Śliwińska,

E. Klein - Sankiewicz

Listopad

Dzień bez papierosa

Zespół wychowawczo- profilaktyczny + A. Jakubowska,

Listopad/grudzień

Dzień przyrodniczy

B. Zagajewska, A. Jakubowska, E. Melerska, W. Krawczyk, K. Jasik- Gręźlikowska,
E. Sowińska

Grudzień

06.12.2017 r.

Mikołajkowo, Bezpiecznie i Zdrowo

M. Nowak + A. Andrzejewski, E. Lipska, K. Grochowska , H. Mackojć,
K. Rosołowski + wychowawcy klas

Grudzień

Konkurs recytatorski „Święta tuż, tuż” + kiermasz świąteczny

E. Klein – Sankiewicz, B. Sito, A. Szpankiewicz, K. Śliwińska, D. Wielachowska,

A. Baryło, A. Nowak + wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły

Grudzień

22.12.2017 r.

Jasełka i spotkania wigilijne

J. Bolt, A. Gładkowski, P. Stefaniak, ks. Andrzej Lemański, J.Gzella

Styczeń

Drzwi otwarte dla oddziałów „0”

J. Bolt, D. Wielachowska, M. Siemieniecka, B. Sito, K. Śliwińska,
+ przyszli wychowawcy klas pierwszych

Styczeń

„Serce dla Seniora”

„Cała Polska czyta dla seniorów”

K. Śliwińska, A. Szpankiewicz, D. Lizurej, B. Sito, D. Wielachowska

Luty /marzec

Wieczorek dla rodziców

M. Adamska, M. Zagajewska, A. Baryło, A. Gładkowski, J. Bolt, K. Karczmarek,
A. Wawroń

Luty

Konkurs „Unia bez tajemnic”

K. Stronikowski, K. Karczmarek, A. Baryło, A. Tokarczyk

Luty (08.02.2019 r.)

Dzień bezpiecznego Internetu

J. Bolt, A. Sitek,

Marzec

Kangur matematyczny

W. Rzepka, D. Wałęga, J. Czerwińska, K. Wolska , M. Szpręglewska

Marzec

Dzień Uprzejmości + Cała Polska Czyta Dzieciom

zespół wychowawczo-profilaktyczny, M. Tyżaj, R. Jendrzejewska

Marzec

Wiosna w mieście zakochanych – Festiwal polskich piosenek o miłości (dla chętnych z klas I-III i IV-VII)

E. Klein – Sankiewicz, K. Stronikowski, A. Szpankiewicz, A. Baryło, A. Nowak

Marzec

Konkurs „Mały Przewodnik”

A. Tokarczyk, A. Baryło

Marzec

Konkurs wiedzy o Chełmnie

A. Tokarczyk, A. Baryło

Marzec

Noc kodowania u

A. Sitek, J. Bolt

Kwiecień

Nie pal przy mnie proszę (klasy I-III)

M. Siemieniecka, I. Czarnecka, E. Klein – Sankiewicz , A. Grzyb

Kwiecień

Dzień Języków Obcych

A. Grzeszczak, K. Bystroń, D. Lizurej, K. Golebska-Tomczyk, P. Świadek

Kwiecień

Konkurs „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”

A. Gładkowski, K. Stronikowski, T. Wolski, J. Bolt

Kwiecień

Konkurs biblijny

J. Bolt, ks. Andrzej Lemański, P. Stefaniak, J. Gzella

Kwiecień

Powiatowy Konkurs Recytatorski

M. Adamska, K. Karczmarek, M. Zagajewska

Kwiecień

Miesiąc z książką + Konkurs czytelniczy i konkurs   pięknego czytania

Z. Przystup, K. Śliwińska, A. Szpankiewicz, R. Jendrzejewska

Kwiecień

Konkurs czytelniczy – powiatowy

Z. Przystup, K. Śliwińska A. Szpankieiwcz, R. Jendrzejewska

Kwiecień

26.04.2019r. lub 29.04.2019r.

Święto Konstytucji 3-go Maja

J. Bolt, K. Stronikowski, A. Grzeszczak, J. Czerwińska, A. Wawroń,
K. Karczmarek , A. Gładkowski

Kwiecień/maj

Tydzień z ortografią:

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego

Kwiecień/maj

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VII

M. Adamska, Z. Przystup, M. Kędzierska, M. Zagajewska, M. Słomka , K. Lehrke

Kwiecień/maj

Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Miasta Chełmna”

K. Stronikowski, K. uKarczmarek, A. Bukowska, A. Kordowska

Kwiecień/maj

Konkurs ortograficzny „O złote pióro Burmistrza Chełmna”- miejski konkurs w kategoriach kl. IV-V, kl. VI-VII

M. Kędzierska, M. Zagajewska, M. Słomka

Kwiecień /maj

Miejska gra ortograficzna

A. Kordowska, K. Śliwińska, A. Szpankiewicz , Z. Przystup, M. Kędzierska

Kwiecień/maj

I Ty możesz zostać Archimedesem– rozgrywki fizyczno - matematyczne, wyjazd do Młyna Wiedzy i na Festiwal Nauki i Sztuki

J. Czerwińska, W. Rzepka, D. Wałęga, K. Wolska, M. Szpręglewska

Kwiecień/maj

Konkurs matematyczny dla klas IV-VI

J. Czerwińska, W. Rzepka, D. Wałęga, K. Wolska, M. Szpręglewska

Maj /czerwiec

Dzień Talentów i Dzień Dziecka
– wybór najsympatyczniejszego ucznia oraz nauczyciela

nauczycielADzień

J. Bolt, A. Gładkowski, A. Grzeszczak, A. Jakubowska, K. Karczmarek,

Z. Przystup, B. Sito, K. Śliwińska, D. Wielachowska,

Maj

Drzwi otwarte dla oddziałów „0”

J. Bolt, D. Wielachowska, M. Siemieniecka, B. Sito, K. Śliwińska
+ przyszli wychowawcy klas pierwszych

Maj/czerwiec?

O bezpieczeństwie przy zabawie
+Dzień Ratownictwa – klasy 0-III

M. Nowak, B. Nowakowska, E. Jaros , M. Siemieniecka, M. Tyża,j, A. Grzyb

Maj

Konkurs kaligraficzny dla klas I-III

B. Sito, K. Śliwińska, D. Wielachowska

Maj

Konkurs matematyczny dla klas I-III

B. Nowakowska, M. Siemieniecka, A. Woźniak

Czerwiec

Święto szkoły /Dzień Sportu/Dzień Ratownictwa/
Dzień Zdrowia – Trzymaj formę

A. Kordowska i zespół ds. święta szkoły M. Nowacka, E.Lipska, A. Andrzejewski,
B. Zagajewska, A. Jakubowska , M. Nowak , K. Grochowska, H. Mackojć

Czerwiec

„Pływać każdy może”

A. Andrzejewski, E. Lipska, M. Nowak, K. Grochowska, H. Mackojć,
K. Rosołowski

Czerwiec

(21.06.2019 r.)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W. Rzepka,   A. Gładkowski, A. Kordowska, M. Nowak, M. Kędzierska

Czerwiec
(21.06.2019 r.)

Uroczyste pożegnanie klas ósmych

Z. Przystup, E. Lipska, B. Zagajewska, A. Tokarczyk, A. Gładkowski

Czerwiec

(19.06.2019 r.)

Uroczyste pożegnanie oddziałów przedszkolnych

M. Madajczyk, D. Żurawska, A. Bukowska, A. Nowak, E. Cetnarska, A. Grzyb

Sierpień

Spotkanie integracyjne dla klas pierwszych i oddziałów „0”

Wychowawcy klas pierwszych i oddziałów „0”

Dodatkowe działania:

 

Koncerty filharmonii, pokazy artystyczne

Zgodnie z ustalonymi terminami – dyrekcja szkoły

Teatr w języku angielskim

A. Kęska

Liga zadaniowa

K. Wolska

Dyskoteki dla klas starszych

W. Rzepka + wychowawcy wg potrzeb

Bale karnawałowe dla klas młodszych i oddziałów przedszkolnych

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Wycieczki, zielone szkoły, wyjazdy do teatru, opery
i kina

Wg potrzeb i wg ustalonego harmonogramu

 W trakcie roku szkolnego kalendarium może ulec zmianie w związku z podejmowaniem nowych działań, np. związanych z czytelnictwem, z działaniami na rzecz zainteresowania takimi przedmiotami jak matematyka, informatyka, przyroda itp.